مهاجرت، راهی که همچنان برای من ادامه داره

بعد از ۲۱ ماه که از سفرم به زاهدان گذشته دارم به این فکر میکنم که زندگی جدیدمون رو همینجا شروع کنیم.

زندگی که تا امروز برام چالش های زیادی داشته و با همراهی تمامی شرایط، تونستم از پس همشون بر بیام. چالش هایی که بزرگتر شدن و افکار بالغانه داشتن رو به عنوان مهمترین نتیجه همراه با خودشون به ارمغان آوردن.

زندگی در کنار اقوام سیستانی، بلوچ، خراسانی، کرد و بقیه اقوام عزیز ایرانی، مهمترین تجربه من بوده و تونستنه برای پیدا کردن یک هدف بزرگتر بهم کمک بزرگی کنه. هدف بزرگی که همراه با یار و همراه همیشگیم دارم برای رسیدم بهش تلاش میکنیم.

روزهای خوبی که در انتظارشون هستیم، خیلی زود میرسن و میخوام در عین لذت بردن از لحظه، به آینده امیدوار بمونم.

Continue Reading

بخش دوم: زندگی جریان داره

بعد از اینکه دو رویداد بیست‌تاسی رو داخل دانشگاه داشتیم. اتفاق‎های خوب زیادی افتاد و باز هم تجربه‌های کم‌هزینه داخل دانشگاه رو برای خودم داشتم. این اتفاق‌ها باعث شدن که من بتونم برای دانشجوهای دیگه هم آموزه های خوبی رو بوجود بیارم.

از جمله این رویدادها میشه اولین رویداد کارافرینی در حوزه خرما، ایده شو دانشگاه کارآفرین، همایش توسعه شرق کشور، شروع کار روی پایان نامه و شروع کار روی طرح کسر خدمت نیروی انتظامی رو نام برد. که از این بین هر کدوم میتونن سهم زیادی در تغییر اینده من داشته باشن.

گاهی وقتا با خودم میگم اگر مسیر زندگی خودم رو به این خوبی که تا الان باهاش پیشرفت کردم نبود، الان میتونستم کجا باشم و چه اتفاق هایی میتونست برام بیافته؟ از کودکی ساکت و اروم و بدون شیطنت یا حتی شاید بشه گفت کم رو تا جوانی پر از تجربه و یادگیری، همه جاهای مسیرم به رشد بیشترم کمک کردن و امیدوارم که بتونم این مسیر رشد رر همچنان برای خودم ادامه بدم و چالشهایی که در اینده در انتظارم هستن رو هم مثل همیشه سرشار از یادگیری بگذرونم و بتونم همیشه با مسیر پیشرفت شخصیت و انسانیت هم قدم بمونم.

Continue Reading

سال ۹۵ هم گذشت

اگر سال۹۵ رو توی قالب عمومی بخوایم نگاه کنیم، برای جامعه با خبرهای خوب همراه نبود، اما برای من بخاطر رخدادهای جهت دهنده ای که توی زندگیم واسم پیش اومدن خیلی خوب بود.

اولین اتفاق مهم، تغییر مسیر شغلی و ورود به دانشگاه برای تحصیل بود، که به سبب اون، دفتر کار شیرازم رو تحویل دادم و تیم های همکارم مستقل شدن و الآن که فروردین ۹۶ هستیم، حدود ۶ ماهی میگذره که ساکن زاهدان شدم و داخل مرکز رسد واحدهای فناور دانشگاهسیستان و بلوچستان مستقر شدم.

دومین اتفاق که تقریبا کل زندگیم رو معنی دیگه ای بخشیده، عقد کردن با اون کسی هست که به معنی واقعی زندگی کردن تا آخر عمرم رو باهاش میخوام و این رخداد مهم، تقریبا همه روندهای زندگیم رو رنگ و بوی دیگه بخشیده و مسیر زندگیم از پایه تغییر کرد.

این دو تا موضوع مهم باعث شدن که به زندگی جور دیگه نگاه کنم، بعد معنوی زندگی برام رنگ و بوی تازه گرفته، تونستم چیزای جدید و زیادی رو توی زندگی ببینم که قبلا اساسا به چشمم نیومدن و الآن میتونم به راحتی اثراتشون رو داخل زندگیم لمس کنم.

با مهاجرت به شهری که اصلا به زندگی داخل اون شهر فکر نمیکردم، دیدگاهم تغییر کرده و الآن دارم به داشتن آینده داخل این شهر فکر میکنم.

الآن برنامه هام نسبت به قبل خیلی متمرکز تر شدن، این موضوع به من کمک کردته تا فقط دو نقش شغلی و دو نقش خانوادگی رو به عهده بگیرم و بیشتر از این به خودم فشار نیارم و الآن با تمرکز بیشتری به درس، کار، فرزندی و همسری خودم میپردازم.
روز و روزگار خوش

محمدامین نوبخت

Continue Reading

سالی که گذشت

سلام، خیلی وقته که اینجا ننوشتم و کلا با محیط وبلاگ شخصی خودم غریبه شدم.
سال ۹۴ خیلی خوب تمام شد و با وجود همه اتفاقهای غیر منتظره مثبت و منفی (شکستن پا، شروع همکاری با موسسات بزرگتر از مجموعه خودمون و نشست های کوچک و بزرگ) واقعا بهم خوش گذشت و از چالش های زیاد روبروی خودم عبور کردم.
سال ۹۵ رو با سفری لذت بخشی به اصفهان شروع کردم و بعد از اون با آنفولانزا ادامش دادم، این مدت مریضی بهم کمک کرد بیشتر فکر کنم و طرح خوبی رو برای توسعه کارم داشته باشم و طرح های خاموش و ساکت از گذشته رو باز توی ذهنم اوردم و با نگاه کردن کلی به همه ایده ها و طرح های ذهنی خودم، وارد دنیای جدیدی شدم و مشتری های جدیدی رو برای کارهای مشاوره ای خودم پیدا کردم و سرویس های اجرایی مثل بازاریابی دیجیتال رو به مجموعه اضافه کردیم و با تغییر نام مجموعه رونیکا به کلینیک کسب و کار رونیکا کارش رو گسترش دادیم و الان هم پروسه جذب همکار رو داریم دنبال میکنیم.

پ.ن: گاهی مثل امروز پیش میاد که توی مسیر هوس با موبایل پست گذاشتن به سراغم میاد، مینویسم و بدون ویرایش پست رو میگذارم.
پ.ن۲: کارشناسی ارشد رو تصمیم گرفتم بخونم و بعد از اعلام نهایی نتایج کنکور راجع به نحوه خوندنم برای کنکور خواهم نوشت.
پ.ن۳: همکاری با سیستم ها و سازمان های بزرگتر سخته اما پر از تجربه های شیرین و لذت بخشه، از خودم و انتخابم راضی هستم.

امروز یعنی ۲۱ فروردین ۹۶ که تولدم هم هست، تصمیم به انتشار این پست گرفتم.

پست بعدی راجع به سال ۹۵ خواهم نوشت.

Continue Reading

حرکت نمادین در خیابان عفیف آباد شیراز

سلام، دیروز شهرداری شیراز با همکاری چندین شرکت در خیابان عفیف آباد برنامه های جالبی داشت، یکی از شرکت های همکار، کانون آگهی و تبلیغات باران بود که با مدیریت دوست و همکار من سرکار خانم زارعی برای ارائه خدمات مبلمان شهری در این فضا محصولاتی رو ارائه کرده بودند.
بخش جالب توجهی که دیروز وجود داشت، تمایل زیاد افراد حاضر در خیابان بودند که به شدت از این حرکت استقبال کرده بودند و دوست داشتن این کار همیشگی باشه و این مسیر همیشه از آلودگی هوا پاک بمونه، امیدوارم شهرداری هم به حرف مردم بیشتر گوش کنه و این سبک برنامه ها باز هم تکرار بشن.
ارادتمند- امین نوبخت

Continue Reading

هفته جدید و پروژه جدید

سلام، هفته پیش با وجود استارتاپ گرایند و چندین برنامه موازی دیگه فشار زمانی زیادی رو واسم ایجاد کرده بود، ولی چون از نظر شخصی و شرکتی استرس نداشتم تونستم تصمیم های خوبی بگیرم و از امروز پروژه جدیدم رو شروع خواهم کرد، یه کار دوست داشتنی و آموزشی که قراره روی حوزه مدیریت کسب و کارهای کوچک و رهبری استارتاپها باشه و علاوه بر اون هر از گاهی جسته و گریخته به سمت دیجیتال مارکتینگ هم بره، خلاصه اینکه ماه مهر برام سرنوشت ساز خواهد بود و با تغییرات زیادی خودم رو روبرو خواهم کرد. پس بهتره خودم و نیروهای جدید شرکت که قراره روی این پروژه فعال بشن رو آماده کنم و کار رو کلید بزنیم.

Continue Reading

دوباره نوشتن – استارتاپ گرایند

سلام، شاید دلیل امروزم برای نوشتن استارتاپ گرایند شیراز و نشست های استارتاپی شیراز(شیراز میتینگز) باشه یا شاید باز هم دلم برای نوشتن تنگ شده باشه و شروع به نوشتن های بی موضوع کرده باشم…
در هر حال این پنجشنبه(۲۶٫۰۶٫۹۴) دومین استارتاپ گرایند شیراز داره برگزار میشه و همونجوری که تخمین زده بودیم برنامه ریزیا به خوبی دارن انجام میشن و من هم در حد توانم به دوستانم توی جمع برگزاری کمک کردم تا بتونن کارها رو با کیفیت قابل قبولی انجام بدن.
شیراز میتینگز هم احتمالا با یک تغییر مکان از هفته آینده از سر گرفته خواهد شد و برنامه ریزی خودم رو براش اجرا خواهم کرد. برنامه های خوبی رو در حال اجرا داریم برای این جمع دوست داشتنی و به زودی نتایجش رو خواهیم دید.

ارادتمند – امین نوبخت

Continue Reading

شروع روز کاری: ساعت ۲:۴۰ بامداد

سلام، بعضی شبا مثل امشب حدودا ۲ ساعت زودتر ساعت کاری خودم رو شروع میکنم و فشار فکری روز رو به سکوت شب میارم تا بتونم با استفاده از آرامش موجود راحت تر فکر کنم، تصمیم بگیرم و عمل کنم.
شاید وقتایی که لازمه یک پیشنهاد جدید بدم، مثل الان که برای راه اندازی واحد تجارت الکترونیک یک مجموعه با بیش از ۷۰ نفر کارمند که تقریبا به روش ترکیبی سنتی و مدرن دارن فعالیت میکنند، لازمه که یک ایده جدید داشته باشم و با مطالعاتی که توی حوزه فعالیتیشون داشتم، نیازهای مرتفع نشده زیادی توی حوزه تجارت الکترونیک دارند، اما انتخاب یک بخش مناسب و شروع با اون بخش، به طوری که علاوه بر شرکت اصلی، مشتریان اونها هم قانع به استفاده از سیستم نوین بشن، یک مقدار کار رو برای ما سخت میکنه…
پس آستین ها رو بالا میزنم و کار رو به صورت رسمی شروع میکنم…

Continue Reading

تعیین مسیر شغلی کارگاهی که متوقف نموند…

یه جلسه کارگاهی رو برای نوروز ۹۴ ترتیب داده بودم تحت عنوان تعیین مسیر شغلی، به دلایلی اون موقع برگزار نشد (فقط چندین مرتبه به صورت خصوصی برگزار شده بود) الان به لطف دوستان و همراهان عزیز شیراز میتینگز یه نمونه کوچیک از اون رو برنامه ریزی کردیم که این هفته اجرا میشه…
به لطف بسیاری از دوستان، این روزا مشغله کاری و ذهنی من به صورت مثبتی زیاده و اگر زیاد سمت بلاگ نمیام بر خلاف چند مورد قبلی که بی حوصلگی دلیل اصلی اون بوده، این سری به خاطر مشغله زیاد در به بلاگم نرسیده بودم.
تغییراتی رو توی روند برنامه ریزی خودم به زودی عملی میکنم و ان شالله این بلاگ هم بخشی از فعالیت های ماهانه من رو متعلق به خودش خواهد کرد.
روزنوشت امین نوبخت – مشاور و راه انداز کسب و کار اینترنتی

Continue Reading