مهاجرت، راهی که همچنان برای من ادامه داره

بعد از ۲۱ ماه که از سفرم به زاهدان گذشته دارم به این فکر میکنم که زندگی جدیدمون رو همینجا شروع کنیم.

زندگی که تا امروز برام چالش های زیادی داشته و با همراهی تمامی شرایط، تونستم از پس همشون بر بیام. چالش هایی که بزرگتر شدن و افکار بالغانه داشتن رو به عنوان مهمترین نتیجه همراه با خودشون به ارمغان آوردن.

زندگی در کنار اقوام سیستانی، بلوچ، خراسانی، کرد و بقیه اقوام عزیز ایرانی، مهمترین تجربه من بوده و تونستنه برای پیدا کردن یک هدف بزرگتر بهم کمک بزرگی کنه. هدف بزرگی که همراه با یار و همراه همیشگیم دارم برای رسیدم بهش تلاش میکنیم.

روزهای خوبی که در انتظارشون هستیم، خیلی زود میرسن و میخوام در عین لذت بردن از لحظه، به آینده امیدوار بمونم.

Continue Reading

زندگی جریان داره

خیلی وقت بود که اسم کارهای خوبی مثل بیست تا سی رو شنیده بودم و دوست داشتم باهاشون یه برنامه مشترک داشته باشم.

این کار رو از شیراز دنبال میکردم و گاها بخاطر نداشتن پشتوانه قوی حتی شروعش نکردم، تا اینکه برنامه سفر به زاهدان شروع شد و رسما دانشجوی ارشد شدم و کارهای اجرایی زیادی رو با پشتوانه دانشگاه شروع کردم.
تا اینکه دوره توانا که با همکاری انجمن علمی کارآفرینی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار میشد شروع شد و یکی از جلسات رو با آقای محمد نجفی بنیان گذار بیست تا سی همراه بودیم.

توی اون جلسه که واقعا به من خوش گذشت بین من و ایشون دوستی اولیه ای شکل گرفت و رابطه مجازی ما برقرار شد.

بعد از اون با همکاری ایشون، دوره مربی گری با آقای امیر مهرانی برای پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شد و الآن هم برای پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت برنامه دو تا کارگاه آموزشی رو داریم.

همه اینا رو به عنوان یک مقدمه آوردم تا نشون بدم که فرآیند رشد به عنوان یک دانشجو میتونه خیلی ساختاریافته و سریع انجام بگیره، تنها شرط اینکه این اتفاق بیافته اینه که حاضر بشی شروع کنی و تجربه کنی.

هزینه تجربه کردن داخل دانشگاه به مراتب کمتر از بازار هست و میشه از این فرصت برای یادگیری و تجربه عملی به خوبی استفاده کرد.

این پست همچنان ادامه دارد و بقیه اطلاعات رو در آینده خواهیم دید.

Continue Reading

تعیین مسیر شغلی کارگاهی که متوقف نموند…

یه جلسه کارگاهی رو برای نوروز ۹۴ ترتیب داده بودم تحت عنوان تعیین مسیر شغلی، به دلایلی اون موقع برگزار نشد (فقط چندین مرتبه به صورت خصوصی برگزار شده بود) الان به لطف دوستان و همراهان عزیز شیراز میتینگز یه نمونه کوچیک از اون رو برنامه ریزی کردیم که این هفته اجرا میشه…
به لطف بسیاری از دوستان، این روزا مشغله کاری و ذهنی من به صورت مثبتی زیاده و اگر زیاد سمت بلاگ نمیام بر خلاف چند مورد قبلی که بی حوصلگی دلیل اصلی اون بوده، این سری به خاطر مشغله زیاد در به بلاگم نرسیده بودم.
تغییراتی رو توی روند برنامه ریزی خودم به زودی عملی میکنم و ان شالله این بلاگ هم بخشی از فعالیت های ماهانه من رو متعلق به خودش خواهد کرد.
روزنوشت امین نوبخت – مشاور و راه انداز کسب و کار اینترنتی

Continue Reading

بعد از تغییرات جدید

سلام

امروز صبح که از خواب بیدار شدم هنوز چشمام سنگینی خواب رو داشتن که سایت دانشگاه رو باز کردم!

به یه نکته مهم برخوردم! بعد از ۶ ترم بالاخره نمره ۲۰ رو توی کارنامم دیدم 😀

بعد از دیدن نمره و انرژی مثبت گرفتن تصمیم گرفتم تبلت ۷ اینچ که وایرلسش خراب شده بود رو درست کنم

الان فایل هاش داره دانلود میشه و به محض تموم شدن آپدیتش میکنم و انشالله که مشکلاتش حل خواهد شد

 

اینا یه سری مقدمات بودن واسه گفتن تغییرات جدید

تیم طراحی وب هنوز جمع نشده اما این روزا همه فکر و ذکرم شده این قضیه که یه تیم قوی رو سر و سامان بدم و امیدوارم بتونم تیم رو با یک سری افراد  مدیر جمع کنم که خودم کمتر بخوام برای کارهای جزیی وقت بزارم و امور فقط با یک سری برنامه ریزی کلی و نظارت پیشروی داشته باشند.

آیفون آنلاک اولین مشتری های خودش رو با ۳ تا دستگاه گرفت و الان دیگه کاملا هزینه های مالی استارت روپوشش داده!

تبلیغات چاپی که از همون اول تقریبا مطمئن بودم یه پروژه شکست خورده به حساب میاد رو از حیطه خودم خارج کردم و به یکی از شرکا واگذار کردم چون خودم چنداد دل خوشی از این موضوع ندارم

پشتیبانی شبکه رو دیگه مدیریت نمیکنم و به عنوان یکی از اعضای شرکت فقط توی کارهایی که توی حیطه تخصص خودم هستن دخیل میشم و ایده های طراحی شبکه رو میدم و کمتر روش وقت میگذارم

با این تغییرات جدید مدیریت زمانم خیلی راحت تر شده، فشار مالی کمتر و در نتیجه اعصاب آرومتر و زندگی راحت تر رو دارم تجربه میکنم!

Continue Reading