شیراز میتینگز – باز هم هدفمند تر

سلام، مدتیه که دارم برای شیراز میتینگز هماهنگی‏‏‏‏‏ هایی رو انجام میدم و تا امروز که برنامه ریزی ها به خوبی پیشرفت داشتن و تونستم راجع به مکان با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شیراز به توافق برسم و جلسات هفتگی استارتاپی شیراز رو اونجا برگزار کنم.

هدف اصلی شیراز میتینگز آشنایی بیشتر مخاطبان عمومی و نیمه متخصص با محیط استارتاپی هست و علاوه بر اون با آموزش های پایه ای و افزودن برخی لغات و اصطلاحات به دایره لغات مخاطبان به ایجاد چالش ذهنی و آمادگی بیشتر ذهن مخاطبان برای افزایش توانمندی در بخش های مختلف یک کسب و کار اقدام میشه.

شیراز میتینگز از این هفته ساعت ۱۶ الی ۱۸ در محل سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز برگزار میشه و اطلاع رسانی مربوط به اون از کانال‏های مختلف از جمله، تلگرام، اینستاگرام، وبسایت رسمی این رویداد هفتگی و علاوه بر اون با ایمیل زدن به مخاطبان انجام میگیره، امیدواریم با ایجاد ساختار مناسب بشه این رویداد به صورت هفتگی گسترش داد و هر هفته با استقبال بیشتر مواجه بشیم.

سومین استارتاپ گرایند شیراز هم ۷ آبان ۱۳۹۴ با دعوت از آقای سهیل شهیدی به عنوان مهمان ویژه به کار خودش ادامه خواهد داد که با همت تیم اجرایی خوب اون هر رویداد نسبت به رویداد قبل قوی تر و بزرگ تر و با حمایت های بیشتر از سمت جوامع دولتی و خصوصی برگزار شده که امیدواریم این روند همچنان و با قدرت به رشد خودش ادامه بده.

Continue Reading

تعیین مسیر شغلی کارگاهی که متوقف نموند…

یه جلسه کارگاهی رو برای نوروز ۹۴ ترتیب داده بودم تحت عنوان تعیین مسیر شغلی، به دلایلی اون موقع برگزار نشد (فقط چندین مرتبه به صورت خصوصی برگزار شده بود) الان به لطف دوستان و همراهان عزیز شیراز میتینگز یه نمونه کوچیک از اون رو برنامه ریزی کردیم که این هفته اجرا میشه…
به لطف بسیاری از دوستان، این روزا مشغله کاری و ذهنی من به صورت مثبتی زیاده و اگر زیاد سمت بلاگ نمیام بر خلاف چند مورد قبلی که بی حوصلگی دلیل اصلی اون بوده، این سری به خاطر مشغله زیاد در به بلاگم نرسیده بودم.
تغییراتی رو توی روند برنامه ریزی خودم به زودی عملی میکنم و ان شالله این بلاگ هم بخشی از فعالیت های ماهانه من رو متعلق به خودش خواهد کرد.
روزنوشت امین نوبخت – مشاور و راه انداز کسب و کار اینترنتی

Continue Reading

برنامه ریزی توسعه و گسترش حوزه فروش

حدودا پارسال همین موقع بود که برای توسعه سازمانی به کمک سیستم های مدیریت فرایند مطالعاتم رو شروع کردم و تقریبا اوایل مرداد بود که مطالعاتم رو متوقف کردم و سراغ مدیریت پروژه چابک و ساختار اسکرام رفتم و الان باز میخوام به یه شرکت برای توسعه استفاده از مدیریت فرایند رو با تمرکز روی حوزه مدیریت ارتباط با مشتری بدم ولی اطلاعتم بروز نیست و پنجشنبه هم اولین جلسم با مدیریت اون شرکته، هنوز نمیدونم که باید چطوری بهش بگم که خوشش بیاد و حاضر بشه ریسک اموزش کارمندها و … رو قبول کنه و برای شروع این سیستم هزینه کنه.
البته پیشنهاد دیگه ای هم براشون دارم که روش اصلی خودمه، اونم اینه که به صورت حضوری و توی نقش کارمند توی محیطهای متفاوت حضور داشته باشم و مطالعاتم رو انجام بدم و بعد با توجه به نتایجی که به دست میارم شروع به طراحی سیستم لازم برای اون مجموعه کنم.

پ.ن: این پست رو گذاشته بودم برای خودم که بدونم میخوام چیکار کنم و به اشتراک نزاشتمش.
یه مذاکره که با ضعف کاملی حاضر شدم و همونجوری که از اول جلسه متوجه شدم نمیتونستم به کوچکترین بردی برسم.
اما چند تا درس گرفتم، تا وقتی روی سیستم مشتری مطالعه نکردم نباید شروع به ارائه راهکارهای موجود کنم و بعد از اولین مطالعه تازه شرایط رو تحلیل کنم و با گرفتن یک زمان، راه حلهایی که موجود رو ارائه بدم.

پ.ن۲: الان بعد از حدود ۲ ماه که از این موضوع گذشته این پست رو به اشتراک میگذارم.

Continue Reading